Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: SAS - 05.01.10 - klo:18:54
-
Joka puolelle maailmaa talvi koettelee niin myös Pohjois-Amerikassa
josta sain postia Kanadan serkkutytöiltä. Siellä on kangasvarastot hupenemassa kovaa vauhtia ankaran talven takia ,niinpä siellä muoti
suunnittelijat ovat tämän tosiasian tunnustaneet ja se näkyy myös ensikesän muodissa .Tästä olivat serkkutytöt kovasti pahoillaan ja oikein kuvan pistivät tulemaan miten huolestuttavan pieniä vaatteet ovat Ontario järven rannalla tulevan suvena.
Vastasin heti kun sain viestin että tilanne ei ole läheskään niin huolestuttava kuin ensinäkemältä tuntuu, kun vaan tulee lämmin kesä. ;D
-
jaa, mitähän nuo kinukit sanoikaan siellä 3-metrisissä kinoksissa seisovissa junissa kun vasta viime kesänä sorkkivat ilmoja jollain!....... kyllä on mahtimimmi toi meitän tavja!
-
Ilmasto lämpenee ja lehmät pieree liikaa. Myös pakuja ja muita autoja pitää verottaa ***** kovalla kädellä kun tuloo katastrooffi kun jäätikkö sulaa.
-
Kyllä se rakenne näyttää sittenkin olevan siellä Canadassa kondiksessa. ;)
-
Näin jäämerellä
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2010/01/merenpohjan_metaanikasaumat_alkaneet_purkautua_1351804.html
Merenpohjan metaanikasaumat alkaneet purkautua
Se o kloppie jutui, mutt kyl maar turst tiärävvaik ruattalaiset mitan niimpal pakkast.
http://www.ts.fi/online/ulkomaat/100900.html
Pakkanen ja lumi kurittavat Eurooppaa
Keski-Norjan Rörosissa, –41
Ruotsissa: Västerbottenissa - 38,8
??? :o
Yli -30 monin paikoin Suomessakin
-
Kiire selitellä jotain miks on pakkasia ja lehmä tei pierekään liikaa. ;D
-
Tämä on normaali talvi. Meillä on ollut muutama harvinaisen lämmim talvi. Ihmiset ovat jo luulleet, että ilmasto lämpenee pysyvästi. Nyt on taas palattu normaaliin päiväjärjestykseen.
Voi olla, että on vielä yli 40 asteen pakkasiakin. Talvi on vasta alussa.
-
Tämä on normaali talvi. Meillä on ollut muutama harvinaisen lämmim talvi. Ihmiset ovat jo luulleet, että ilmasto lämpenee pysyvästi. Nyt on taas palattu normaaliin päiväjärjestykseen.
Voi olla, että on vielä yli 40 asteen pakkasiakin. Talvi on vasta alussa.
toivottavasti näin, kova talvi kurittaa sikayskää, kasvitauteja, mäntypistiäisiä ja muitakin tuholaisia kovalla kädellä
-
Ajatelkaas miten poikkeuksellinen tällainen kylmyys on kun ottaa huomioon että ilmasto lämpenee vaarallista vauhtia koko ajan :D ::) ::) ::)
-
Tässä talvipäivän iloksi, huh kun on tytöllä kuuma!
-
Tuntuu siltä, että luonto on eri mieltä Köpenhaminan ilmastokokouksen kanssa. Maailman suuret valtiomiehet ovat huonoja sääprofeettoja.
Rehellisyyden nimissä meidän kannattaisi myöntää, että ilmaston muutosten ennustaminen on lähes mahdoton tehtävä.
-
Tässä talvipäivän iloksi, huh kun on tytöllä kuuma!
Ei hassummat bosat ::) ::) ::) ::)