Naapuri hankki semmoisen soukkion kaksisiipisen. Voi aurata melkein mihin suuntaan vaan. Tänään tuli taivaaltakin jo aurattavaa.
Vai olikos tässä kyntämisestä kyse?
:D
Vai olikos tässä kyntämisestä kyse?
Minkähänlainen oliskaan nelisiipinen lumiaura :)
Kynnöt on onneksi itsellä ollut ohi jo jonkin aikaa ja kun kyseltiin, että minkälaiset, niin 3 siipiset kääntyvät agroluxit. Yks murtopultti meni tänä syksynä ja yks kärki taipui, kun tuolla naapurin pellolla on muutamia kiveksiä :)
Kohta pääseekin sitten koittamaan tuota uutta lumiauraa, oliskohan puolisentoista metriä leveä, en muista tarkalleen ja sitä työntelee tuo kuvassa näkyvä mönkijäinen.
Hoh-hoijaa... :P
http://www.mascus.fi/Maatalous/Kaytetyt-Paluuaurat (http://www.mascus.fi/Maatalous/Kaytetyt-Paluuaurat)
Ei tuollakaan mitään "Kynttöjä" myydä joilla pääsee kyntämään vaan ihan auroja joilla myös aurataan... ;D
"Kielipoliisi" - Foorumeitten kyylä
Kverneland ES nelisiipiset, rautaset ja vanhat mutta pelaa, rengasta piti suurentaa heti taipalleen alussa kun alkuperäinen oli selkeästi liian pieni.