Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: icefarmer - 29.09.26 - klo:14:11

Otsikko: eemelillä taas takinkääntö edessä
Kirjoitti: icefarmer - 29.09.26 - klo:14:11
muistuupa mieleen kuinka eemeli on varoitellut kepun vievän tuhkatkin pesästä viljejelijältä  jos on ensi hallituksessa mukana  ;) :D ;D ::)

nyt sitten taas maatalouteen kohdistuvat leikkaukset tulneekin olemaan aevan loistava juttuu eemelin mielestä  ;) :D ;D ::)

Leikkauksia kaavaillaan hyvinvointialueisiin, eläkejärjestelmään, sosiaaliturvaetuuksiin, maatalous- ja yritystukiin sekä valtionhallintoon.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000012306602.html
Otsikko: Vs: eemelillä taas takinkääntö edessä
Kirjoitti: icefarmer - 01.10.26 - klo:04:07
kylläpäs nyt eemelillä bibisee oikein  kunnolla, siksi nurkkaan on kokoomus eemelin ajanut ;D ;D ;D ;D
Otsikko: Vs: eemelillä taas takinkääntö edessä
Kirjoitti: Eemeli - 01.10.26 - klo:06:16
kepuloisesta uhosta voimme päätellä, että vaalitalvena kepu julistaa ettei kepu mene hallitukseen, joka leikkaa maataloudelta, vaalituloksesta riippumatta.
Räkäinen huutonauru.
Otsikko: Vs: eemelillä taas takinkääntö edessä
Kirjoitti: Oksa - 01.10.26 - klo:08:16
mutta viime hallituksessahan se kepu oli siun mukaan koska ei osannu olla poissa huonosta ...   nooo, eiks tuo ole ihan oma valinta onko paskassa mukana tai ei..   kokoomushan siihen kiimaan on jo ilmoittautunu.   vaikka sit kynnyksen matoks..