Agronet

Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Viljelijä evp - 15.05.26 - klo:19:53

Otsikko: viranomaistiedotteet on persuuksista
Kirjoitti: Viljelijä evp - 15.05.26 - klo:19:53
Eipä sitten tästä troonista tiedotus  pelannut, ja voidaan todeta että niinkauan kuin tämä petteripoika jauhaa tuota junarataa , mihinkään muuhun ei panosteta. Niska kekassa änäänkin sitten vannoi ettei ole mitään hätää,olkaa vaan rauhassa suomii ei ole sodassa. Pitäsi petterinkin jo ihan avata ne kissinpoijun simmut ja nähdä mihin on maan asioita hoidellut. Ja aleksanterikin vaan huitelee ympäri tellusta, eipä siinä paljon kotomaan asioita hoidella. manun sanoin; tarttis tehdä jotain.
Otsikko: Vs: viranomaistiedotteet on persuuksista
Kirjoitti: Rakkine - 15.05.26 - klo:21:10
Naurettavaa tää droonihysreria,  v1ttuako niistä tarvii varoittaa tai tiedottaa yhtään mitään, todennäköisyys että drooni osuu johonkin ihmiseen, on häviävän pieni,  hysteria muistuttaa korona-ajan alun hysteriaa, pelättiin että nyt se korona tarttuu juuri minuun ja kohta mä kuolen siihen.  V1ttu mitä pelleilyä, mikä v1ttu teitä ihmisiä vaivaa, kun tollaseen hysteriaan  lähdette mukaan , no menkää v1ttu sitten jonnekkin perunakellariin , älkääkä tulko sieltä pois ennen kuin Ukrainan sota on päättynyt, jos niin helvetiati pelottaa joku v1tun drooni.
Naurettavuuden huippu on  nuo Ukrainalle esitetyt vaatimukset , että älkää nyt tänne niitä droonja lähettäkö, eihän ne ukrainalaiset tietenkään mitään sille voi että joskus ne droonit harhautuu, aina roiskuu kun rapataan, vois Zelensky sanoa, ja sanoa vielä  Orpolle, että älkää nyt valittako vaan antakaa  meidän rauhassa sotia ryssiä vastaan, älkääkä puuttuko tähän.

Mutta on tää suomalaisten   droonipelkuruus  naurettavaa, kun jo tällästä pelätään,  niin  mitä jos ryssä tänne hyökkää, niin teillä pelkureilla on heti paskat ja kuset housuissa. Isot miehet pelkää jotain v1tun drooneja, olette naurettavia.
Otsikko: Vs: viranomaistiedotteet on persuuksista
Kirjoitti: Viljelijä evp - 15.05.26 - klo:21:48
Nii,oletan että ei täällä huomata mitään ennekuin uo venäläinen kolkuttelee kesärannan kuistilla kun petteri ryystää aamusumppeja ynnä tekee pullamössöä suuruksekseen. Sitte ihmettelee istä tuo hapankaalin löyhkä tulee kun venäläiset on jo tunnin päässä turkkusessa.Liene siinä vaiheessa huomaa että juna meni jo.