Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: Eemeli - 28.12.25 - klo:07:33
-
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/d717b46f-e28d-4c29-b3b4-d46442ff5208
Jutteleeko selvinpäin tai ainakin lapsellisuuttaan.
Aivan kuin kepupolitiikon jorinaa.
EI me mutta muut.
Ja kun jo viron tälkit käy ilmaiseksi, ei siinä ole teknistä estettä.
Jos haluttaisiin maksaa edes vähän,olisi se mahdollista, mutta mieluummin ilmaiseksi.
-
Miksi et lue itse linkkejäsi vaan vain länkytät tyhjänpäiväisyyksiä? Maastullin uutinen oli selkeä ja informatiivinen.
-
noooo, ei emppu uskalla tunnustaa ettäö hallitus teköö koko ajan vain paskaa.. ja siks linkittää jotain mitä ei ite ymmärrä. miksei muuten vie viroon takas niitä tölkkejä tyhjänä ??? aikas moni niin tekee..
-
mitään muuta ongelmaa ei ole kuin se että EEMELIN aitat ja muut varastot ,ynnä kuivurin siilot ovat tulleet täyteen virolaisista kaljatölkeistä
-
ei sillä nuita tiloja ole. kunhan vain se onneton pottukellari johon ei paljon tölkkei mahu. tiijän yhenkin joka ajelee vanhalla transitilla ja poksi aina täynnä viron tölkkei.. keräilee ja vie niitä takas viroon ja tuloo kirkkaalla takasin..
-
Tässä näkee kuka asuu tundralla, vaikeaa on tölkin palautus.
Etelässä mennään botskilla lahden yli ja palautetaan tölkit.
Miten tämä on niin vaikeaa...