Eemeli on huolissaan kepun kannatuksesta ja suree vieläkin sitä, ettei kepu ole tällä hetkellä hallituspuolue.
. Erittäin todennäköisesti tuleva hallitus on punasinihallitus, joten
Väitteesi perustuu, mihin.
kepuun vaan ei kukaan luota.kepu pettää aina, ihan aina ja vieläkin useammin
Joko joku vihdoin vasemmistokepuleista kirjoittaisi kepun saavutukset maaseudun hyväksi edellisessä hallituksesa, ettette vain inisisi hametta pyöritellen.
-Lopultakin saatiin valittua ruoka-asiamies, jota kepu piti niin tärkeänäNuohan ovat kaikki asioita, joita Eemeli on vastustanut. ;D
-Pelisääntöjä kaupalle, jota kepu antoi ymmärtää sen olevan maatalouden pelastus
-Metsä on muutakin kuin pääästölähde
-Susien kaatoluvat nytkähtävät eteenpäin
-Lunastuslakeja saatiin parannettua
-Turve ei se suurin rikollinen
-jne jne jne
MUTTA VIELÄ ODOTTAA KEPUN (lue ketkun) saavutukset, kun mieluusti esiintyy maaseudun etujen ajajan.
Onhan kestämätön tilanne kepuloisilla myöntää kepun olevan juhlapuheista huolimatta pelkkä maaseudun silmille kusija.
Pitäiskö sun edes ymmärtää lukemasi, tai ainakaan älä laita sanoja toisen suuhun.Älä toki suutu, onhan se hienoa, että sinusta tuli nyt ruoka-asiamiehen kannattaja, haluat nyt puuttua kaupan valta-asemaan, vastustat nyt kokoomuksen metsäkanalinnustajamaisia näkemyksiä metsäpolitiikassa, haluat nyt sudet kaadettavaksi syrjäseuduilta, kannatat nyt turpeen polttoa ja et pidä nyt turvepeltoja pahana.
Onhan se hel.ve.tin katkeraa aikaa kepuloisile.