Agronet
Keskusteluaiheet => Vapaa sana => Aiheen aloitti: hummeri5 - 18.09.25 - klo:08:45
-
Suomalainen ostaa 40 vaatetta vuodessa.. Hä🤔?
-
Naiset ostaa 70. ;D
-
luetaanko muuten sukat vaatteeiksi ? ite olen ostannu lähinnä nuita. ja kahet t- paitat..
-
Suomalainen ostaa 40 vaatetta vuodessa.. Hä🤔?
Kiinasta.
-
Sukat ja t-paidat on nykyään niin heikkoja laadultaan, että menevät nopeasti rikki, joten niitä tulee ostettua useamman kerran vuodessa. Lisäksi työhaalarit kerran vuodessa, kun polviin tulee helposti reijät.
Lisäksi ihmetyttää, miksi suurin sallittu pesulämpötila useimmissa vaatteissa on 30-40 astetta, ei vaate siinä puhdistu, kyllä pitää hikiset ja konerasvaiset vaatteet pestä 60 asteessa. Ja paljon pesuainetta mukaan.
-
Millä pesuaineella olette pesseet työvaatteita/haalareita, ja saaneet ne puhtaaksi?
-
Suomalainen ostaa 40 vaatetta vuodessa.. Hä🤔?
varmaan lähellä totuutta nykyisen oikeistolaisen vain voittoa tavoittelevan vaateteollisuuden aikakaudella vielä jos tuohon on pipot, hanskat yms laskettu mukaan :-\ :-\ :-\ :-\
-
joku de lavalin aine oli viimeeks mutta harmi vaan kun ei kait myytä kuin 10 kion paketissa ja siitä sit riittää jo perikunnallekin..