Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe c-aluelaisen valiolle tissiä koittavan toimitusjohtajan iltarukous.  (Luettu 3670 kertaa)

Eemeli

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 22182
minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä

toinen säkeistö

mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle

kertaus säkeistö

mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki

Viimeksi muokattu: 09.12.15 - klo:18:25 kirjoittanut Eemeli

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 65621
mutta eipä ole kukaan noista tissinkoittajista joita tänäänkin tavannu tuota virttä esittäny mutta täällä netissä saamma aina ja iänkaiken kuulla siun tuota hokevan!   mitä lie kertoo siun ahneudesta???

Eemeli

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 22182
Ja rukous on kuultu
kiitos kepu ja mtk
Kellä menee parhaiten saa eniten

Viljelijä

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4372
Eikö Eemelillä mene hyvin?

navettapiika

  • Vieras
Eemeli edes tiedä, mitä tarkoittaa, että menisi hyvin.. ::)

milkboi

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4541
  • Kiima ja kateus.Ne maailmaa pyörittää.
Eemeli edes tiedä, mitä tarkoittaa, että menisi hyvin.. ::)
Toivotaan Eemelille erektiota.
On se hienoo...lehmät lypsää yötä päivää,pyhät arjet,,,ja kustannukset laukkaaa!Pessimisti ei pety.

navettapiika

  • Vieras
Eemeli edes tiedä, mitä tarkoittaa, että menisi hyvin.. ::)
Toivotaan Eemelille erektiota.
Kyllä, oikein kesto sellaista..ilman laukeamista. :)

Ketku

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Aktiivi
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 459
Kuulin juuri yhdeltä c alueen toimihenkilöltä et sai puhuttua lisää rahaa tänne c alueelle.
 A alueen toimijat oli olleet hiljaa, eivätkä olleet kommentoineet mitenkään asiaan, olisivat sen rahan saaneet jos olisivat olleet aktiivisia.

Onko siis niin et siellä a alueella on niin munatonta porukkaa ettei saada suuta auki silloin kun pitäisi? Sitten itketään yleisönpalstalla kun c vie kaikki, tottakai jos irtorahaa on jaossa niin silloin pitää olla hereillä.

Nyt eemeli menee sinne MTK:n kokoukseen ja pistää asiat kuntoon, miehet ja naiset vaihtoon jos ei muuten asiat lutviudu, se on aivan itsestä kiinni miten aktiivinen on.

Täällä tuntuu marisijoita olevan niin luulisi olevan helppo vaihtaa johtokunta mieluisaksi joka saa asiat sanottua.

navettapiika

  • Vieras
Kuulin juuri yhdeltä c alueen toimihenkilöltä et sai puhuttua lisää rahaa tänne c alueelle.
 A alueen toimijat oli olleet hiljaa, eivätkä olleet kommentoineet mitenkään asiaan, olisivat sen rahan saaneet jos olisivat olleet aktiivisia.

Vielä kun kerrot mistä asiasta oli kyse niin voimme arvioida ónko jutussasi totuutta edes siteeksi? Kas kun monesti tyhjän saa pyytämättäkin eli välttämättä se raha mitä voidaan myöntää c-alueelle ei ole myönnettävissä a-alueelle.

Mutta että niin kauan kuin ei löydy että mistä rahasta kyse niin täyttä bullshittiä on juttusi...
Uutta kriisitukea pukkaa.. ;)

BACKSPACE

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 28355
  • für immer
Kuulin juuri yhdeltä c alueen toimihenkilöltä et sai puhuttua lisää rahaa tänne c alueelle.
 A alueen toimijat oli olleet hiljaa, eivätkä olleet kommentoineet mitenkään asiaan, olisivat sen rahan saaneet jos olisivat olleet aktiivisia.

Vielä kun kerrot mistä asiasta oli kyse niin voimme arvioida ónko jutussasi totuutta edes siteeksi? Kas kun monesti tyhjän saa pyytämättäkin eli välttämättä se raha mitä voidaan myöntää c-alueelle ei ole myönnettävissä a-alueelle.

Mutta että niin kauan kuin ei löydy että mistä rahasta kyse niin täyttä bullshittiä on juttusi...

Etelän viljelijät ovat enemmän sellaisia tuppisuita, joten voi tässä olla perää. Ainakin Satakunnassa oli pirun noloa pyytää apua tai "olla kerjuulla", joten ehkä se henki elää siellä edelleen.
On olemassa 10 ihmistyyppiä. Ne jotka ymmärtävät binääriluvut ja ne jotka eivät ymmärrä.

Ala-Pertti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 10735
tuossa aloituksessa on muuten asennetta. moniko viitsii nähdä noin paljon vaivaa kirjalliseen ulkoasuun ja jäsentelyyn.
vai onko se sama asia.
Hirveetä, jos on puoletkaan totta...

Neke

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 2798
minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä

toinen säkeistö

mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle

kertaus säkeistö

mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki

Mielenkiintoinen ajatus, mutta , mutta. Kuka tämän kustantaisi???

BACKSPACE

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 28355
  • für immer
minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä

toinen säkeistö

mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle

kertaus säkeistö

mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki

Mielenkiintoinen ajatus, mutta , mutta. Kuka tämän kustantaisi???
sinä sinä sinä sinä

ja

sulta sulta sulta sulta

 ;D
On olemassa 10 ihmistyyppiä. Ne jotka ymmärtävät binääriluvut ja ne jotka eivät ymmärrä.

navettapiika

  • Vieras
minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä minä

toinen säkeistö

mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle mulle

kertaus säkeistö

mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki mulle heti kaikki

Mielenkiintoinen ajatus, mutta , mutta. Kuka tämän kustantaisi???
sinä sinä sinä sinä

ja

sulta sulta sulta sulta

 ;D
Mutta näin solidaarisuuden aikana, eikö sen pitäisi olla:

Meille, meille , meille, meille, meille,meille...
eikä teille, eikä teille, eikä teille... :)

V. Allan Haakert

  • Vieras
Eemeli edes tiedä, mitä tarkoittaa, että menisi hyvin.. ::)
Toivotaan Eemelille erektiota.
Kyllä, oikein kesto sellaista..ilman laukeamista. :)

Eemelillä tapahtui laukeaminen jo ensimmäisen säkeistön aikana. Toisaalta hänen lääkityksensä saattaa heikentää seksuaalisia mielihaluja ja ohjata toimintaa juuri noin viisivuotiaan henkiselle tasolle.....